19 липня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Голова Львівської ОДА Віктор Шемчук ознайомився з роботою центральної диспетчерської обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

10.04.13р.

 Інформаційне повідомлення 

1 січня 2013 року вступив в дію Закон України «Про екстрену медичну допомогу».

Реалізовуючи завдання Президента України з реформування системи екстреної медичної допомоги, ми повинні забезпечити працівників екстреної медицини достойними робочими місцями та організувати роботу регіональної диспетчерської служби, яка цілодобово координуватиме діяльність всіх структурних підрозділів на території області.

Цю думку висловив голова Львівської облдержадміністрації Віктор Шемчук під час робочого візиту до центральної диспетчерської Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Віктора Шемчука під час візиту супроводжували т.в.о. директора Департаменту охорони здоровя Львівської ОДА Орест Середа, заступник директора Департаменту - начальник управління медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак, головний лікар Львівської станції швидкої медичної допомоги Наталія Поважук, директор Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Юрій Пацюрко.

 

Керівник області ознайомився з роботою діючої диспетчерської, зокрема з особливістю прийняття викликів від населення та часом доїзду автомобілів швидкої допомоги. Він також оглянув стан реконструкції приміщення для влаштування регіональної централізованої диспетчерської та зустрівся із фахівцями служби екстреної допомоги, переглянув Презентацію стратегії функціонування єдиної системи екстреної медичної допомоги області та обговорив проблемні питання у цій сфері, зокрема завершення ремонту центральної диспетчерської, особливості реалізації проекту «Вчасна допомога» та придбання нового автотранспорту.

«Ми обов’язково прагнутимемо до того, щоб оновлювати парк машин швидкої допомоги. Саме тому ми звертатимемось до Уряду країни, а також відшуковуватимемо власні кошти. Зокрема, використовуватимемо європейські гранти, щоб забезпечити працівників екстреної медичної допомоги достойним транспортом, який зможе виконувати свої функції на території області, зокрема й в гірських районах. Адже сьогодні 69% автомобілів швидкої допомоги треба списувати, або капітально ремонтувати», — зазначив Віктор Шемчук.

Довідково:

На виконання Закону України «Про екстрену медичну допомогу» у Львівській області створено єдину систему екстреної медичної допомоги, яка функціонує з 01.01.2013. Львівською обласною радою прийнято рішення №621 від 23.11.2012 «Про окремі питання створення системи екстреної медичної допомоги у Львівській області». Також всіма територіальними органами місцевого самоврядування області прийняті позитивні рішення щодо передачі відділень швидкої  медичної допомоги на обласний рівень.

Загальна кількість бригад швидкої медичної допомоги у Львівській області складає 168 одиниць, у тому числі: 90 – фельдшерські бригади, 78 – лікарські бригади, з них для надання допомоги дітям – 10 бригад. Загальна штатна чисельність служби становить 2 728,5 посад.

Рішенням Львівської обласної ради при формуванні показників обласного бюджету в галузі «Охорони здоров’я» на 2013 рік передбачено видатки на забезпечення функціонування регіональної системи екстреної медичної допомоги  на суму 150,5 млн. грн.

Для служби екстреної медичної допомоги департаментом охорони здоров’я закуплено лікарські засоби та витратні матеріали за кошти субвенції з державного бюджету на суму 16,3 млн. грн. Станом на 01.04.2013 року в наявності служби є 208 одиниць санітарного транспорту.

Враховуючи технічний стан всього наявного у галузі охорони здоров’я службі медичного автотранспорту для надання екстреної медичної допомоги необхідно 160 санітарних автомобілів типу В і та 24 реанімобілів типу С.

На базі КЗЛОР «Львівська станція швидкої медичної допомоги» (м. Львів, вул. П.Орлика, 6) створюється Єдина обласна оперативно-диспетчерська служба (ОДС) центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Роботи проводяться відповідно до технічних вимог Національного проекту «Вчасна допомога» та приміщень оперативно-диспетчерських служб.

Загалом на проведення ремонтних робіт з реалізації в області Національного проекту «Вчасна допомога» необхідно виділити з бюджету області кошти в сумі орієнтовно 2 500,0 тис. гривень. Згадане питання проходить погодження у профільних комісіях обласної ради.

 

 

Прес-служба 

Департаменту охорони 

здоров'я ЛОДА 

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua

 

 

* Фото Романа Бойчука